Borsa Haberleri

Beklentilerin Altında Kalan Novavax 23% Düştü!

March 1, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Beklentilerin Altında Kalan Novavax 23% Düştü!

2022 yılı 4. çeyrek mali sonuçlarına göre kâr/zarar ve toplam gelir tahminlerini tutturamayan Novavax (NVAX) 23% geriledi.

● Aşı geliştiricisinin bu çeyrekteki net zararı yıl bazında yaklaşık 78% azalarak 182,2 milyon dolara düştü (bir önceki yıl gerçekleşen 11,18 dolarlık hisse başına zarara kıyasla 2,28 dolar zarar).

● Toplam masrafların yaklaşık 43% azalarak 601,3 milyon dolara gerilemesi bu çeyrek için Novavax (NVAX)’a destek oldu.

● Novavax (NVAX) 2022 yılını 1,3 milyar dolar seviyesinde nakit ve nakit benzeri ile kapatırken, 2021 sonuna göre yaklaşık 12%’lik bir düşüş kaydedildi.

● Yaptığı bir basın açıklamasında mali endişeleri değerlendiren şirket, 2023 hedefinin “şirketin uzun vadeli büyüme açısından en iyi konuma getirilmesi için harcamaları azaltmak, nakdi olanakları artırmak ve etkin bir performans göstermek” olduğunu vurguladı.

Beklentilerin Altında Kalan Novavax 23% Düştü!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha