Borsa Haberleri

Beklenenden Daha Sıcak Bir Kış Yüzünden Doğal Gaz Fiyatları Düşüşte!

January 4, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Beklenenden Daha Sıcak Bir Kış Yüzünden Doğal Gaz Fiyatları Düşüşte!

ABD doğal gaz fiyatları, dondurucu havanın neden olduğu son kesintilerin ve ısıtma amaçlı doğal gaz talebini daraltacak sıcak hava tahminlerinin ardından yurt içi üretimin artmasıyla birlikte salı günü son 11 ayın en düşük seviyesine geriledi.

● Şubat teslimi için ABD Nymex benchmark gaz endeksi yakın zamanda  9,7% düşerek yaklaşık 4,04 dolar/MMBtu seviyesinden işlem gördü. Bu rakam Şubat 2022 ortalarından bu yana en düşük seviye.

● EQT (EQT) -2,6%, Antero Resources (AR) -2,5%, Range Resources (RRC) -1,9%, Southwestern Energy (SWN) -1,3% ve  Coterra Energy (CTRA) -0,9% gibi gaz hisseleri açılış öncesi işlemlerde düşük fiyatlandı.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava koşullarına göre Great Lakes, Ohio Vadisi ve Kuzeydoğu ABD’de 5-15°C, Güney ABD’de 15-26°C ve Orta Atlantik kıyılarında yüksek sıcaklıklar olması nedeniyle bu hafta yurt içi talebin çok düşük seviyelerde kalması bekleniyor.

● Avrupa’da fiyatlar, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden önceki en düşük seviyelerine geriledi. Kıtanın büyük şehirleri bugüne kadarki en sıcak yıl başlangıcını kaydetti ve tahminler önümüzdeki iki hafta boyunca yüksek sıcaklıkların devam edeceğine işaret ediyor.

Beklenenden Daha Sıcak Bir Kış Yüzünden Doğal Gaz Fiyatları Düşüşte!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha