Borsa Haberleri

Bed Bath & Beyond’da CEO Değişikliği!

June 30, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Bed Bath & Beyond’da CEO Değişikliği!

Ev perakendecisi Bed Bath & Beyond (BBBY), beklentilerin altında kalan kazançlardan dolayı çarşamba günü CEO Mark Tritton’ın görevine son verildiğini açıkladı.

Söz konusu değişiklik, Bank of America analistlerinin ortaya attığı Bed Bath & Beyond mağazalarında maliyet düşürmek için klimaların kapatıldığı iddiasından bir gün sonra gerçekleşti. Hisselerinde sert bir düşüş yaşayan şirket, 2022 yılının ilk mali çeyreğinde analist beklentilerinin altında performans gösterdi. İlk üç aylık dönemde hisse başına 2.83 dolarlık kayba uğrayan şirketin çeyrek satışları da geçen yılın aynı dönemine göre 25% düşüş gösterdi. 

Bed Bath & Beyond Hisseleri Yıllık %63,1 Değer Kaybetti

Bir süredir kazançlarında hedeflediği rakamların gerisinde kalan Bed Bath & Beyond’un hisseleri Salı günü 3,3%’lük bir düşüş yaşadı ve piyasa öncesi işlemlerde 14,2% kayıpla 5,60 dolar seviyesine geriledi. Söz konusu düşüşün ardından şirket hisselerinin yıllık değer kaybı 63,1% oranına ulaştı. Mart ayında milyarder Ryan Cohen’le yapılan anlaşmanın ardından Bed Bath & Beyond hisseleri kısa süreliğine 100%’den fazla artmıştı. Ancak bu artışı takip eden süreçte şirketin hisseleri hızla düşmeye devam etti. 

Geçici CEO, Şirketin Yönetim Kurulunda Bağımsız Direktörlük Yapan Sue Gove Olacak

Bed Bath & Beyond, yeni CEO’larının şirketin yönetim kurulunda bağımsız direktörlük görevini yürüten Sue Gove olacağını açıkladı. Söz konusu açıklamaya şirketin artık daha iyi sonuçlar vermesi gerektiği de eklendi. Kısa süre önce şirketin maliyetlerini azaltmak için mağazalarında klimaların kapatılması yönünde talimat verdiği konuşulsa da bu iddialar CNN tarafından yalanlandı. Ayrıca Mike Lindell’in Trump’a destek vermesinin ardından şirketin söz konusu ismin kurucusu olduğu MyPillow markasının ürünlerini mağazalarından kaldırması ve BBBY hisselerindeki düşüş arasında da bağlantı kurulamadı.