Borsa Haberleri

Bath & Body Works Hisseleri Neden Düşüyor?

May 19, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Bath & Body Works Hisseleri Neden Düşüyor?

Bath & Body Works (BBWI) hisseleri, çarşamba günü, borsa sonrası işlemlerde düştü. Bu düşüş enflasyondan dolayı beklenen artışlar nedeniyle satıcının yıl için kâr görünümünü düşürmesinin ardından gerçekleşti.

Şirket, yaptığı açıklamada, birçok satıcı gibi daha yüksek hammadde, nakliye ve ücret maliyetleriyle karşı karşıya olduğunu belirtti. Bath & Body Works bu mali yılda enflasyondan 225 milyon ile 250 milyon dolar arasında bir darbe almayı bekliyor.

Losyonlar, mumlar ve diğer banyo sabunları gibi kişisel bakım ürünleri satan Bath & Body Works, 2022 mali yılına ait kazancının, 3,80 ile 4,15 ABD doları arasında olacağını tahmin ediyor.

İkinci çeyrekte hisse başına kazancının, bir yıl önceki 77 sente kıyasla 60 sent ile 65 sent arasında olması da beklentiler dahilinde.

Öte yandan şirketin bu bildirisi, Refinitiv anketine göre, analistlerin hisse başına 53 sent tahminlerini aşmayı başardığını da kanıtladı.

Satışlar ise bir yıl önceki 1,47 milyar dolardan 1,45 milyar dolara kadar düştü. Ancak gelir, 1,43 milyar dolarlık beklentilerin üstünde kalmayı başardı.

Bath & Body Works, bu yıl saç bakımı da dahil olmak üzere yeni bir ürün yelpazesini test etmeye yatırım yapmayı planlıyor. Bu yatırımlar müşterilerden gelen talebi artırmaya yardımcı olurken, kısa vadede kârları da baskılayabilir.

Sonuç olarak, Bath & Body Works hisseleri bu yıl yaklaşık olarak 39% oranında düşüş yaşadı.

Bath & Body Works Hisseleri Neden Düşüyor?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı