Borsa Haberleri

Barclays UAW Grevlerine Rağmen Bu Hissede 20% Artış Bekliyor

October 17, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Barclays UAW Grevlerine Rağmen Bu Hissede 20% Artış Bekliyor

Barclays’e göre Stellantis’in (STLA) güçlü büyüme görünümü, otomobil üreticisinin süregelen United Auto Workers (UAW) grevinden kaynaklanan sorunları atlatmasına yardımcı olacak. 

Şirket, Amsterdam merkezli otomobil üreticisini “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuyla izlemeye başladı. Barclays’in 23,74 dolar (veya 22,5 Avro) seviyesindeki hedef fiyatı, Stellantis’in cuma günkü 19,68 dolar kapanışına göre önümüzdeki 12 ayda 20%’den fazla artabileceğini ima ediyor. 

Stellantis, 14 Eylül’de Ford Motor (F) ve General Motors’un (GM) da dahil olduğu Detroit Üçlüsüne karşı başlayan UAW çıkmazının hedeflerinden biri olarak son zamanlarda baskı altına girdi.

O tarihten bu yana yaklaşık 25.200 çalışan iş bıraktı. Buna rağmen, Stellantis’in hisseleri bu yıl şimdiye kadar 40%’a yakın bir yükseliş gösterdikten sonra hâlâ tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın işlem görüyor.

Analist Henning Cosman, birçok yatırımcının mevcut yüksek seviyelerde hisseye atlamak konusunda isteksiz olabileceğini kabul ediyor. Ancak yine de şirketin mükemmel performansı, güçlü esnekliği ve yüksek toplam hissedar getirisi göz önüne alındığında Cosman, bu değerlemenin “nispeten ucuz” olduğuna inanıyor.

Barclays UAW Grevlerine Rağmen Bu Hissede 20% Artış Bekliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC