Borsa Haberleri

Barbenheimer’in Başarısı, IMAX’te 50% Ralliye Yol Açabilir

Temmuz 26, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Barbenheimer’in Başarısı, IMAX’te 50% Ralliye Yol Açabilir

Wells Fargo, IMAX’in (IMAX) tüketicilerin daha pahalı ve daha yüksek kaliteli sinema deneyimlerine yönelik geçişinin en iyi örneği olduğunu ve bu hafta sonu “Barbie” ve Universal’ın (CMCSA) “Oppenheimer”’ının birleşimi olan Barbenheimer prömiyerinin bunun iyi bir örneği olduğunu düşünüyor.

Analist Omar Mejias, IMAX’in “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korurken, 25 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatı, hissenin pazartesi günkü kapanışına göre 48% ralli yapabileceği anlamına geliyor. 

Mejias “IMAX, premium sinema deneyimlerine yönelik değişen eğilimde favori ismimiz olmaya devam ediyor. Bu hafta sonu Oppenheimer bu eğilimi mükemmel bir şekilde gösterdi.” diyor. 

Mejias, beklenenden daha düşük rakamlar açıklanan ikinci çeyreğe rağmen, IMAX ekranlarının küresel gişede 1,1 milyar dolarlık 2023 yılı beklentisine ulaşacağına inandığını belirtti. Bu, kısmen hafta sonu tüketicilerini IMAX ekranlarına çeken “Oppenheimer” filminin gücünden kaynaklanıyor.

Mejias, yerel ve küresel sinema ekranlarının yalnızca 1%’inden azını oluşturmasına rağmen, IMAX ekranlarının filmin yerel ve uluslararası gişesinin sırasıyla yaklaşık 26% ve 15%’ini oluşturduğunu belirtti. 

“Oppenheimer”, “Barbenheimer” ikilisinin yarısı olarak kabul ediliyor. Comscore’a göre, Warner Bros’un (WBD) “Barbie”sini de içeren bu ikili, şimdiye kadarki en yüksek hasılatlı dördüncü hafta sonu gişesinin elde edilmesine yardımcı oldu.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC