Borsa Haberleri

Barbenheimer, Hollywood Grevleriyle Boğuşan Sektöre Nefes Aldırdı

July 24, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Barbenheimer, Hollywood Grevleriyle Boğuşan Sektöre Nefes Aldırdı

Cuma günü vizyona giren Barbie ve Oppenheimer filmleri, veya sinema aşıklarının tabiriyle Barbenheimer hafta sonu, Kuzey Amerika’daki sinemalar için 2023’ün en güçlü hafta sonu ile sonuçlanan iki gişe rekortmeni filmle sinema sektörünün yüzünü güldürdü

Warner Bros Pictures’ın (WBD) Barbie’si ABD ve Kanada’da 155 milyon dolar hasılat elde ederken, Universal Pictures’ın (CMCSA) Oppenheimer’ı cumadan pazara yurt içinde 80,5 milyon dolar kazandırdı.

Bu güçlü rakamlar, aynı zamanda hem oyuncular hem de yazarlar tarafından çifte grev yaşayan Hollywood’un yanı sıra AMC (AMC), Cinemark (CNK) ve IMAX (IMAX) gibi sinema hisseleri için de büyük bir kutlama nedeni.

AMC, bugün açılışta 16%’ya yakın ralli yaparken, Cinemark 1,10% ve IMAX de 4%’e yakın yükseldi. 

Barbenheimer, Hollywood Grevleriyle Boğuşan Sektöre Nefes Aldırdı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha