Piyasa Öncesi

Banka Bilançoları Sonrası Borsalar Yatay Seyretti

April 19, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Banka Bilançoları Sonrası Borsalar Yatay Seyretti

Yatırımcılar, banka bilançoları ve diğer birinci sınıf çip şirketlerinin bilançoları açıklanırken piyasalar da yeni gösterge arayışına devam etti. Bir yandan da faiz oranlarının gidişatı gündemi meşgul etmeye devam etti ve borsalar dünü yatay tamamladı. 

Nasdaq ve Dow kapanışta görece düşerken, S&P 500 0,1% arttı.  

Analist Yorumu 

Analist Edward Moya: “Eğer bilançolar yatırımcıları etkilemeye devam ederse, gidişatın fazla iyi gitmesi eninde sonunda enflasyonist bir görünüm sunacaktır ve bu da FED’in sıkılaşmayı artıracağı anlamına gelebilir.”

Borsayı Hareket Ettirenler

1. Nvidia’ya (NVDA) yapılan çifte not artırımının yarı iletken sektörünü hareketlendirmesi 

2. FED yetkililerinin açıklamalarına gelen tepkiler

3. Bank of America (BAC), Goldman Sachs (GS) ve BNY Mellon (BK) bilanço açıklamaları sonrası banka hisselerindeki zayıflık

Öne Çıkan Sektörler

Güçlü: Finans, Teknoloji, Sanayi, Hammadde, Enerji 

Zayıf: Sağlık, İletişim, Kamu Hizmetleri 

Öne Çıkan Hisseler

Bank of America (BAC), ilk çeyrek bilançosunda kârlılık ve gelirlerinde beklentileri aşmasıyla dünü 0,6% artışla tamamladı. 

Goldman Sachs’ın (GS) gelirleri ilk çeyrekte beklentilerin altında kaldı ve banka kapanışta 1,7% düştü. 

Johnson & Johnson (JNJ), pudra davasının çözümlenmesi için aldığı milyar dolarlık teklifin ardından dünü 2,8% düşüşle tamamladı. Şirket ayrıca bilançosunda Wall Street beklentilerini aştı. 

Lockheed Martin (LMD), güçlü bilanço rakamları sonrası dün 2,4% yükseldi. 

Banka Bilançoları Sonrası Borsalar Yatay Seyretti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı