Borsa Haberleri

Bank of America’nın Hedef Fiyatına Göre Bu Hisse 50% Artabilir

Ağustos 25, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Bank of America’nın Hedef Fiyatına Göre Bu Hisse 50% Artabilir

Bank of America’ya göre Splunk (SPLK), makine verisi işleme ve analitik alanındaki artan taleple büyük kazançlar elde edebilir.

Analist Brad Sills, bulut hissesini en iyi isimlerden biri olarak tanımlamakla kalmadı, ayrıca SPLK’nin 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 20 dolar artırarak 150 dolara yükseltti. Sills’in yeni hedefi, hissenin çarşamba günkü kapanışına göre 50,1% artabileceğini gösteriyor.

Sills müşterilere gönderdiği bir notta, “Splunk; yıkıcı teknolojisi, yüksek müşteri yatırım getirisi ve hızla genişleyen müşteri tabanı ile bu gelişmekte olan pazar segmentine hitap eden lider isimlerden biri.” diyor.

Şirket hissesi, dünkü seansta 13%’ten fazla artış göstererek bir yıldan uzun bir süredir görülmeyen en yüksek seviyeye ulaştı. Çarşamba günü Splunk, ikinci çeyrek dönem için beklentilerin üzerinde bir bilanço açıkladı ve tahminlerini de yukarı yönlü revize etti. 

Sills, ikinci çeyrek sonuçlarının yıllık yinelenen gelir artışını gösterdiğini söyledi. Ancak analiste göre bilançonun asıl yıldızı serbest nakit akışındaki artıştı.

Splunk hisseleri, ocak ayından bu yana 16% yükseldi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC