Al Sinyali Veren Hisseler

Bank of America, Türk Bankaların Hedef Fiyatını Yükseltti

Eylül 13, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Bank of America, Türk Bankaların Hedef Fiyatını Yükseltti

Bank of America (BofA), Türk bankaları hakkında yayımladığı raporda bankaların ekonomik açıdan daha iyi bir duruma geldiğini vurguladı. Ancak banka, yatırımcılara seçici davranma uyarısında bulundu.

İlk Kez 1.0 Katsayıyla İşlem Görebilir 📈

Banka, son on yılın analizine dayanarak Türk bankalarının fiyat defter değeri oranının 1.0 katsayıyla işlem göreceğini belirtti.

Özel Bankalar için Olumlu Tahminler 🌟

BofA, özel bankaların 12 aylık dönemdeki fiyat defter değeri oranının yukarı yönlü olacağını ifade etti. Destekleyici düzenlemelerin bankaların özsermaye kârlılığını artıracağını belirten banka, politik istikrarın da özsermaye maliyetini düşüreceğini öngördü.

2025 Tahminleri 📅

Raporda ayrıca ABD merkezli Bank of America’nın 2025 yılı için özel bankalarla ilgili olumlu tahminlerde bulunduğunu görmekteyiz. Banka, özel bankaların ortalama özsermaye kârlılığının hem enflasyonu hem de özsermaye maliyetini aşacağını öngörüyor.

Banka, 13 Eylül 2023 tarihi itibarıyla yayınladığı raporda;

  • Halkbank (HALKB) için hedef fiyatını 5,35 TL’den 10,7 TL’ye yükseltti, tavsiyesini “Endeks Altı Getiri” olarak korudu.
  • Vakıfbank (VAKBN) için hedef fiyatını 8,65 TL’den 14 TL’ye yükseltti, tavsiyesini “Endeks Altı Getiri” olarak korudu.
  • İş Bankası (ISCTR) için hedef fiyatını 11,8 TL’den 21,15 TL’ye yükseltti, tavsiyesini “Endeks Altı Getiri” olarak korudu.
  • Garanti Bankası (GARAN) için hedef fiyatını 32,4 TL’den 70,7 TL’ye yükseltti, tavsiyesini “AL” olarak korudu.
  • Yapı Kredi Bankası (YKBNK) için hedef fiyatını 10,9 TL’den 23,95 TL’ye yükseltti, tavsiyesini “AL” olarak değiştirdi.
  • Akbank (AKBNK) için hedef fiyatını 16,7 TL’den 38,6 TL’ye yükseltti, tavsiyesini “NÖTR” olarak değiştirdi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bank of America