Borsa Haberleri

Bank of America, S&P 500 için Yıl Sonu Fiyat Hedefini Artırdı

May 22, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Bank of America, S&P 500 için Yıl Sonu Fiyat Hedefini Artırdı

Bank of America’ya göre, 2023’ün ilk yarısındaki rallinin devam etme ihtimali oldukça yüksek. Bu iyimser öngörüde de yapay zekânın büyük bir rolü varmış gibi görünüyor.

BofA analisti Savita Subramanian, müşterilerine gönderdiği bir notta, S&P 500’ün yıl sonu hedef fiyatını 4.000’den 4.300’e çıkardı. Yeni hedef fiyat, yılbaşından bu yana 9% yükselen endeksin cuma günkü kapanışının 2,6% üstünde. 

Hisselerdeki güçlü performans, yüksek enflasyon ve olası resesyon sinyallerine rağmen gelirken, Subramanian yatırımcıların özellikle yapay zekânın verimliliği artırabilecek potansiyelini kullananlar olmak üzere, büyük şirketlerdeki yapısal değişimleri yakından izlemesi gerektiğini düşünüyor. 

  • Subramanian, “Son on yılda, ucuz sermayeler, hisse geri alımları ve maliyetleri düşürme hamleleriyle iyi bir büyüme gözlemledik. Bugün ise kurumsal dünya odağını yapısal faydalara çevirdi. Verimlilik, otomasyon ve yapay zekâ adaptasyon için kendilerine zaman kazandı.” yorumunu yapıyor.

Analiste göre bu değişim, şaşırtıcı derecede yüksek değerlemelere rağmen hisselerin fazla değerlendiği anlamına gelmiyor.

Bank of America, S&P 500 için Yıl Sonu Fiyat Hedefini Artırdı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC