Bültenler

Bank of America, Disney’in 200 Dolar Seviyesine Çıkacağını Düşünüyor

February 15, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Bank of America, Disney’in 200 Dolar Seviyesine Çıkacağını Düşünüyor

Amerika ve dünyanın en büyük bankalarından Bank of America (BAC), Disney (DIS) hissesinin önümüzdeki aylarda yükseleceğine inanıyor. 

Son günlerde analistler, yatırımcı kurumlar ve bankalar gözlerini Disney’e çevirdi. Pazartesi günü hisse, CNBC’nin “Hızlı Para İlk Yarı Raporu”nda günün çağrısı olarak gösterildi.

  • Ne olmuştu: Bank of America, Disney’i “Satın Al” ifadesi ve 191 dolar fiyat hedefi ile USA-1 listesine ekledi. 

CNBC’deki programa analist olarak çağrılan Gilman Hill Asset Management’tan Jenny Harrington, “Disney’in doğru hizada olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

  • Harrington’ın görüşü: Analist, eğlence parklarının toparlanmasını beklemeye devam ettiğini ve bunun da uluslararası turizm rakamlarını artıracağını söyledi.

ABD’nin geçtiğimiz hafta perşembe günü açıkladığı enflasyon verilerinden sonra artan faiz baskısı Disney’in hissesini de düşürdü. Yine de Harrington, Disney’in senelik hisse başına kârının (HBK) yaklaşık 10 dolara ulaşabileceğini söylüyor. 

Hatta Harrington, tıpkı Bank of America’nın analistleri gibi, yatırımcıların aldığı pozisyona göre hissenin 200 dolar civarında işlem görebileceğini açıkladı.

  • Diğer taraftan: Disney geçtiğimiz hafta, yılın ilk çeyreğinde parklar, deneyimler ve ürün gelirlerinin, bir önceki yıla göre 100%’den fazla bir artışı temsil ederek toplam 7,2 milyar dolara ulaştığını duyurdu. 
  • Sonuç: Böylelikle Disney parkları, 2022’nin ilk çeyreğinde tüm zamanların en iyi ikinci çeyreğini gördü. 

Peki Disney’in hissesinde son durum ne? Hisse, 52 haftalık bir süre boyunca 129,26 ile 203,02 dolar arasında işlem gördü. Şu an 150,85 dolar seviyesinde. 

📁 Bu Haberi Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

BofA Adds Disney To US-1 List: Why This Investor Says The Stock Is Headed To $200

Disney Parks Saw Second Best Quarter of All Time in Q1 2022

Bank of America, Disney'in 200 Dolar Seviyesine Çıkacağını Düşünüyor

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. 

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı