Borsa Haberleri

Bank of America Bilançosu Beklentileri Aştı, Hisse Yükseldi

Temmuz 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Bank of America Bilançosu Beklentileri Aştı, Hisse Yükseldi

Banka devlerinin geçen hafta başlayan ikinci çeyrek bilançoları bugün de tam gaz devam ederken, Bank of America (BAC) da rakiplerine paralel olarak güçlü rakamlar açıkladı. 

İkinci çeyrekte bankanın hisse başına kârı 84 sent olan beklentiyi aşarak 88 sente yükselirken, gelirleri de 25,05 milyar doların üzerinde, 25,33 milyar dolar olarak açıklandı. 

Bu dönemde bankanın net faiz kârı 14% artışla 14,2 milyar dolara yükseldi. Bank of America’nın faiz dışı kârı ise aynı dönemde 8% artışla 11 milyar dolar oldu. 

Analistler, Bank of America’nın artan faiz oranlarından en çok fayda sağlayacak isimlerden biri olacağını tahmin ederken, durum gerçekte pek öyle olmadı. 

Bankanın gelirlerinin en büyük payını oluşturan net faiz kârında ikinci çeyrekte artış görülse de son zamanlarda kredi ve mevduat büyümesindeki yavaşlamadan kaynaklanan baskılarla bu artış yavaşladı. 

Mart ayındaki bankacılık krizine paralel, yılbaşından bu yana 11% değer kaybetse de Bank of America hisseleri, beklentileri aşan bilançosuyla açılış öncesinde 1% değer kazandı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC, Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti