Borsa Haberleri

Baker Hughes, C3.ai Hisselerini Azaltmaya Devam Ediyor

Ağustos 7, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Baker Hughes, C3.ai Hisselerini Azaltmaya Devam Ediyor

Baker Hughes (BKR), yazılım üreticisinin hisselerinde görülen son rallinin ardından C3.ai’da (AI) sahip olduğu payı azaltmaya devam ediyor. 

Dünyanın en büyük petrol sahası müteahhitlerinden biri ve C3.ai’nin en önemli müşterisi olan Baker Hughes, ikinci çeyrekte 2,2 milyondan fazla hisse satarak, AI hisselerinin yaklaşık üçte birini elden çıkardı. 

Bloomberg verilerine göre, yılın ilk üç ayında gerçekleşen bir başka büyük hisse satışının ardından Baker Hughes, 30 Haziran itibariyle C3.ai’deki 4,15%’lik hissesiyle şirketin dördüncü en büyük hissedarı konumunda.

C3.ai hissesi, yatırımcıların yapay zekâ teknolojisine yönelik doyumsuz bir iştah geliştirmesiyle bu yıl üç kattan fazla arttı. Yine de aktivist yatırımcılar şirketi teknolojisinin performansını abartmakla ve kötü muhasebe uygulamaları kullanmakla suçluyor.

Bloomberg Intelligence analisti Sunil Rajgopal, “Elden çıkarmalar, Baker Hughes’un mevcut ortaklığını daha derinlemesine incelediğinin ve potansiyel olarak diğer teknoloji şirketleriyle bağlantıları araştırdığının bir işareti olabilir.” yorumunu yapıyor. 

Rajgopal ayrıca Baker Hughes’un C3.ai’nin bu yılki büyük rallisinden bazı kazançlar elde etmeye çalışıyor olabileceğini de sözlerine ekledi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti