Netflix

Baird, Netflix’in 500 Dolara Fırlayabileceğini Düşünüyor

Temmuz 24, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Baird, Netflix’in 500 Dolara Fırlayabileceğini Düşünüyor

Baird, Netflix’in (NFLX) reklam destekli abonelik katmanının ve ücretli paylaşım baskısının başarılı bir şekilde uygulanmasıyla hisselerin bir yıldan uzun bir süredir görülmeyen bir seviyeye yükselebileceğine inanıyor. 

Analist Vikram Kesavabhotla, Netflix hissesinin notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS”a yükseltirken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 160 dolar artışla 500 dolara taşıdı. 

Kesavabhotla’nın yeni hedef fiyatı, hissenin cuma günkü kapanışa göre 17% yükselerek 2022 başından bu yana görülmemiş bir fiyattan işlem görebileceği anlamına geliyor.

Kesavabhotla “Yapıcı duruşumuz, şirketin yeni girişimler (reklam/ücretli paylaşım) konusundaki uygulamalarına olan güvenin artmasından ve zaman içinde yatırımcı duyarlılığını daha da iyileştirebilecek güçlü bir finansal profilden kaynaklanıyor.” diyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC