Borsa Haberleri

Baidu’nun Sohbet Robotu 100 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

December 28, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Baidu’nun Sohbet Robotu 100 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Çinli internet şirketi Wang Haifeng’in baş teknoloji sorumlusu Baidu’nun (BIDU) ChatGPT benzeri sohbet robotu Ernie Bot’un 100 milyondan fazla kullanıcıya ulaştığını söyledi.

Kullanıcı tabanı açısından dönüm noktası taşıyan bu gelişme, Baidu’nun Ernie Bot’u ağustos ayında piyasaya sürmesinin ardından geldi. Ernie Bot’un halka sunulmadan önce kısmi bir açılışla seçili kullanıcıların sohbet robotunun yeteneklerini test edebileceği beş aydan uzun bir deneme süresi vardı.

Analistler, mart ayındaki kısmi açılış çok etkileyici olmasa da, o zamandan bu yana kendi üretici yapay zekâ destekli sohbet robotlarını oluşturmak isteyen düzinelerce oyuncuyla dolup taşan bir pazarda, Ernie Bot’un şirkete değerli bir ilk hamle avantajı sağladığını söyledi. 

Bu, altı ay içinde dünyanın en hızlı büyüyen yazılım uygulaması haline gelen Microsoft (MSFT) destekli ChatGPT’nin 2022 sonlarında piyasaya sürülmesinin ardından geldi.

Baidu’nun Sohbet Robotu 100 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters