Borsa Haberleri

Baidu Yeni Yapay Zekâ Modeli Ernie 4.0 Turbo’yu Piyasaya Sürdü

Baidu Yeni Yapay Zekâ Modeli Ernie 4.0 Turbo’yu Piyasaya Sürdü
Google News Icon Takip Et

Çinli teknoloji devi Baidu (BIDU), yapay zekâ modelinin en güncel versiyonu Ernie 4.0 Turbo’yu piyasaya sürdü. Şirket ayrıca üretici yapay zekâ platformunun 300 milyon kullanıcıya ulaştığını söyledi.

Çinli internet arama devi, Pekin’de düzenlediği geliştirici konferansı Wave Summit’te Ernie Bot’un Uygulama Programlama Arayüzü (API) kullanımlarını ve derin öğrenme çerçevesi PaddlePaddle 3.0’ı da içeren gelişmeleri paylaştı.

Şirket, Ernie API’ının şu anda günlük 500 milyon sorguyu işlediğini kaydetti. Baidu’nun en son modeli Ernie 4.0 Turbo, daha hızlı yanıtlar ve üstün performans sunarak Ernie 4.0 temelinin yeteneklerini artırıyor ve şirkete göre, yakında internet, uygulama ve API aracılığıyla kullanıcılara sunulacak.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha