Borsa Haberleri

B. Riley’nin Hedef Fiyatı, Bu Hissede 30% Artışa İşaret Ediyor

Ağustos 21, 2023 • 2 dakika okuma süresi
B. Riley’nin Hedef Fiyatı, Bu Hissede 30% Artışa İşaret Ediyor

B. Riley Securities’e göre Marvell Technology (MRVL), “yapay zekâ öncülüğündeki büyüme dalgasında” büyük bir kazanan olabilir.

Analist Craig Ellis, kurumsal harcamaların yeniden hızlanması ve envanterle ilgili zorlukların hafiflemeye başlamasıyla şirket hissesinin “NÖTR” notunu “AL” olarak güncelledi. 

Ellis müşterilere gönderdiği bir notta, “Yaklaşan yapay zekâ ve bulut öncülüğündeki büyüme dalgası, 12 aylık güçlü bir hisse performansı sunabilir.” dedi.

Marvell’in hisseleri, yatırımcıların yapay zekâ rüzgarına kapılmasıyla bu yıl 55%’in üzerinde artış gösterdi. Ancak Ellis’in 75 dolara yükselttiği yeni 12 aylık ortalama hedef fiyatı, MRVL’nin perşembe günkü kapanışına göre 30%’luk bir artışa işaret ediyor. 

Ellis, yapay zekâya yönelik duyarlılık değişimini 2024 takvim yılında büyük ölçekli harcamaların yeniden hızlanacağına dair işaretlere bağlıyor.

💸 Analiste göre bu ivme, yapay zekâ gelirlerinin 2024 ve 2025 mali yıllarında sırasıyla iki kattan fazla artarak 400 milyon dolar ve 800 milyon dolara ulaşmasını sağlayabilir.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti