Borsa Yorumları

Az Bilinen Gen Terapisi Hissesi için “AL” Notu

March 1, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Az Bilinen Gen Terapisi Hissesi için “AL” Notu

Goldman Sachs, herpes simpleks (uçuk) virüsünden kaynaklanan hastalıkları tedavi etmek için gen tedavisinin kullanılması nedeniyle Krystal Biotech (KRYS) hisselerinin yaklaşık 60%’lık bir ralli yapabileceğini kaydetti.

Distrofik Epidermolizis Bulloza (DEB) olarak adlandırılan ve nadir görülen kalıtsal bir cilt rahatsızlığını iyileştirmek için HSV tedavisinden yararlanma fırsatlarından bahseden analist Madhu Kumar, gözden kaçan biyoteknoloji şirketinin “NÖTR” olan notunu “AL” seviyesine yükseltti.

Bu not yükseltmenin yanı sıra Kumar, Wall Street kurumunun 12 aylık ortalama fiyat hedefini 79 dolardan 124 dolara çıkararak hisselerin salı günü kapanış baz alındığında yaklaşık 51% ralli yapma potansiyeli olduğunu ileri sürdü.

Az Bilinen Gen Terapisi Hissesi için “AL” Notu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı