Amazon

AWS’den Hindistan’ın Bulut Altyapısına 12,7 Milyar Dolar Yatırım

Mayıs 18, 2023 • 1 dakika okuma süresi
AWS’den Hindistan’ın Bulut Altyapısına 12,7 Milyar Dolar Yatırım

Amazon’un (AMZN) bulut platformu Amazon Web Services, Hindistan’da bulut hizmetlerine yönelik artan talep gördüğünü ve ülkenin bulut altyapısı için 12,7 milyar dolar yatırım yapacağını açıkladı. 

Söz konusu yatırımın, Hindistan’ın gayri safi yurtiçi hasılasına 2030’a kadar 23,3 milyar dolar katkıda bulunması ve her yıl 131 bine yakın istihdam getirmesi bekleniyor. 

AWS Hindistan’a yaptığı yatırımın “işgücü gelişimi, eğitim ve beceri kazandırma fırsatları, toplumsal katılım ve sürdürülebilirlik girişimleri gibi alanlarda yerel ekonomi üzerinde dalga etkisi” yaratacağını belirtti. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha