Borsa Haberleri

Avrupakent GYO, Pay Geri Alım Programı Başlattı

Avrupakent GYO, Pay Geri Alım Programı Başlattı
Google News Icon Takip Et

Avrupakent GYO (AVPGY), pay fiyatının gerçek performansı yansıtmaması sebebiyle, pay geri alım programı başlattığını açıkladı.

Şirketin KAP’a yaptığı açıklamaya göre pay geri alımı, şirket sermayesinin 2,50%’sine karşılık gelen 10 milyon TL nominal değerli 10.000.000 adet pay olarak belirlendi. Payların geri alınması için ayrılacak fonun azami tutarı ise 500 milyon TL olacak ve bu miktar şirket özkaynaklarından karşılanacak.

Pay geri alımı programının süresi bir yıl olarak belirlenirken, 24 Mart 2025’te sonlanacak.

Halka Arz Fiyatının Altında

Avrupakent GYO, 21 Aralık 2023’te 55,08 TL’den halka arz oldu. Şirket, bugün saat 12.31 sularında 4,08% artışa rağmen 45,88 TL seviyesinden işlem görüyor. Hissenin halka arz sonrası getirisi ise -17% olarak gerçekleşti.

Pay Geri Alımı Nedir?

Hisse geri alımı, şirketlerin paylarının değerini artırmak için piyasalarda işlem gören hisselerini toplamasıdır. Şirketler, hisselerindeki değer düşüşlerine ve büyüme rakamlarına bağlı olarak ihraç ettikleri payları geri alma hakkına sahiptir. Bu geri alımlar, piyasadan ya da doğrudan hissedarlardan gerçekleştirilir.

Geri Alım hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsin.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP, Fintables