Borsa Haberleri

Avrupakent GYO: Bilanço Sonrası Temettü Açıklayacağız

Şubat 27, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Avrupakent GYO: Bilanço Sonrası Temettü Açıklayacağız

Avrupakent GYO (AVPGY) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, mart ayında açıklayacakları bilanço sonrası şirketin temettü dağıtacağını açıkladı.

21 Aralık 2023’te halka arz olan Avrupakent GYO hakkında açıklamalarda bulunan Çetinsaya, şirketin portföyünde 450 adet bitmiş konut olduğunu ve 2024’te bu konutları ticari garimenkullere dönüştüreceklerini belirtti. Çetinsaya “Son 2 ay içerisinde yaklaşık 2,5 milyarlık ticari gayrimenkul aldık. Bunlar kira geliri olan gayrimenkuller” dedi.

“Bilançomuzda Sürpriz Kira Gelirleri Olacak”

Mart ayında açıklayacakları bilançolarında “sürpriz kira gelirleri” olacağını savunan Çetinsaya, açıklayacakları kâr üzerinden temettü dağıtacakları bilgisini de verdi.

“2024’te 6 Projeyi Tamamlayacağız”

2024’e ilişkin olarak açıklamalarda da bulunan Çetinsaya 6 projeyi bu yıl içinde teslim edeceklerini ve toplamda 821 bin metrekare inşaatın tamamlanacağını belirtti. Çetinsaya ayrıca şu ifadeleri kullandı:

“Şişli Projesinin ruhsatı alındı ve inşaat çalışmalarına başlandı. Nisandan itibaren projedeki 126 adet konutun satışı yapılacak. Ancak ticari gayrimenkuller satılmayacak.”

“Aylık Kira Gelirleri 200 Milyon TL’ye Çıkacak”

Çetinsaya, şirket bünyesinde 1300 tane kiracı olduğunu ve aylık yaklaşık 120 milyon TL kira geliri elde ettiklerini belirtti. Çetinsaya’ya göre bu rakam yıl sonunda 200 milyon TL’ye çıkacak. Çetinsaya bu rakamın 50%’sini ise yatırımcılarla paylaşacaklarını ifade etti.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT