Borsa İstanbul

Avrupakent GYO (AVPGY), Halka Arz Sonuçları Açıklandı

December 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Avrupakent GYO (AVPGY), Halka Arz Sonuçları Açıklandı

Artaş Holding’in iştiraki olarak 2010 yılında kurulan, 2023 yılı itibarıyla portföyünde birçok AVM, rezidanslar ve gayrimenkul bulunduran Avrupakent GYO’nun (AVPGY) halka arz sonuçları belli oldu.

Yatırımcıların halka arzını heyecanla beklediği Avrupakent GYO, “AVPGY” hisse koduyla Yıldız Pazar’da işlem görecek. Peki, 55,08 lirayla halka arz olan Avrupakent GYO kaç lot verdi? Detayları içeriğin devamında bulabilirsin.

Avrupakent GYO Arz Büyüklüğü ve Halka Açıklık Oranı

Avrupakent GYO halka arzının büyüklüğü 5,5 milyar TL olarak açıklandı.

Halka arzı sırasında toplamda 100 milyon adet lot (hisse adedi) dağıtıldı. Aynı zamanda şirket hisselerini 25% oranında halka arz etmiş oldu.

Avrupakent GYO Halka Arz  Kaç Lot Verdi?

Avrupakent GYO (AVPGY) halka arzına katılan 3.654.448 yatırımcının talebi karşılandı.

Buna göre hesap başı yatırımcılara en fazla 25-26 lot (1377 TL -1432 TL) pay dağıtımı gerçekleşti.

Avrupakent GYO Ne Zaman İşlem Görecek?

Avrupakent GYO, resmi olmayan açıklamaya göre 20-21 Aralık’ta Borsa İstanbul’da “AVPGY” koduyla işlem görmeye başlaması bekleniyor.

Avrupakent GYO (AVPGY), Halka Arz Sonuçları Açıklandı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Halkaarz.com