Borsa Haberleri

Avrupa Yatırım Holding’ten Yeni GES Yatırımı

Avrupa Yatırım Holding’ten Yeni GES Yatırımı
Google News Icon Takip Et

Avrupa Yatırım Holding (AVHOL), 100% bağlı ortağı Avren Enerji’nin Romanya’da bulunan 10 MWh GES projesi için anlaşma imzaladığını duyurdu.

Buna göre tüm izin süreçleri de dahil olamak üzere; proje geliştirme, mühendislik, ürün tedariki ve tüm inşaat, mekanik ve elektrik montaj ve anahtar teslim kurulum hizmetleri için Aldo Energy ile 9,5 milyon avro bedelle sözleşme imzalandı.

Sözleşme bedelinin 600 bin avrosunun peşin, kalan miktarın ise proje teslimi ile birlikte yapılacak protokol ile belirleneceği belirtildi.

Yapımına Temmuz 2024’te Başlanacak

Açıklamaya göre inşaat çalışmalarına Temmuz 2024’ün sonunda başlanacağı belirtilirken, tesisin Nisan 2025 sonunda tamamlanmasının ve enerji satışına başlamasının hedeflendiği ifade edildi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP