Borsa Haberleri

Avrupa Yatırım Holding, Yeni Girişim Sermayesi Fonu Kuracak

April 30, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Avrupa Yatırım Holding, Yeni Girişim Sermayesi Fonu Kuracak

Avrupa Yatırım Holding (AVHOL), yeni bir girişim sermayesi yatırım fonunu (GSYF) hayata geçiricek.

Yapılan açıklamaya göre söz konusu fon, potansiyeli devam eden ileri aşamadaki teknoloji girişimlerine avantajlı pay fiyatlarıyla ortak olma fırsatı sunacak. Fonun kurulumu için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuru yapıldı.

Açıklamada, Avrupa Yatırım Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun Türkiye’deki girişimcilik ekosistemine derinlik getirmesinin hedeflendiği belirtildi. Şirket, yeni fonuyla birlikte girişimlerin mevcut hissedarlarından pay alımı yaparken, şirketlere de yeni fon akışı sağlayarak büyümelerine destek olmayı planlıyor.

Avrupa Yatırım Holding bu fonla bir yandan alternatif kazanç arayan yatırımcılar için getiri sağlanırken diğer taraftan girişimlerle yoluna daha sağlıklı bir şekilde devam etmeyi hedefliyor.

Avrupa Yatırım Holding, Yeni Girişim Sermayesi Fonu Kuracak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks