Borsa Haberleri

Avid Technology, Satış Haberleriyle Yükseldi

May 25, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Avid Technology, Satış Haberleriyle Yükseldi

Film yapımcıları ve kayıt stüdyolarına video ve ses düzenleme yazılımı sağlayıcısı Avid Technology (AVID) hisseleri, şirketin olası satışı haberlerinin ardından yükseldi. 

Reuters’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre şirket, satış sürecini Goldman Sachs ile yürütüyor. Kaynaklar, satışın belirsizliği sebebiyle detay vermezken, Avid hisseleri 20%’nin üzerinde değer kazandı. 

Şirketin Media Composer, MediaCentral ve Airspeed gibi ürünleri, geçtiğimiz yıllarda hasılat rekorları kıran “Top Gun: Maverick” ve “Avatar: The Way of Water” gibi filmlerin yapım süreçlerinde kullanıldı. 

Avid Technology, Satış Haberleriyle Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters