Borsa Haberleri

AT&T ve Verizon Fiyatları Artırıyor!

Haziran 27, 2022 • 2 dakika okuma süresi
AT&T ve Verizon Fiyatları Artırıyor!

Telekomünikasyon devleri AT&T (T) ve Verizon (VZ), yakın zamanda kablosuz planlarında fiyat artışı yapacak.

AT&T, haziran ayından itibaren kablosuz aboneliklerini 6 dolar ve aile planlarını 12 dolara kadar artırmak için adımlar attı. Verizon ise kablosuz planlarındaki bazı aylık ücretleri 1,35 dolar artırdı ve iş planlarının büyük bir bölümünde akıllı telefon başına 2,20 dolara kadar ücret almaya karar verdi.

T-Mobile US (TMUS), söz konusu şirketlerden farklı olarak daha düşük ücret artışları ve daha fazla hizmet sunarak müşterilerine avantajlı teklifler sunuyor. T-Mobile pazarlama şefi Mike Katz, yaptıkları yeniliklerde rakiplerinden farklı bir yöntem izlediklerinin altını çizdi. 

ABD’li En Büyük 3 Telekom Şirketini Ne Bekliyor?

Medya ve telekom araştırma şirketi Lightspeed Partners; AT&T, Verizon ve T-Mobile’ın yapacağı fiyat artışları hakkında öngörülerini aktardı. Tahminlere göre Verizon’un fiyat artışının şirket yıllık gelirine yapacağı katkı 2,4 milyar dolar seviyesinde, AT&T ve T-Mobil şirketlerinin elde edeceği gelir ise sırasıyla 700 milyon dolar ve 100 milyon dolar seviyesini görecek. Söz konusu kablosuz ağ taşıyıcıları ise müşteri planlarına yapacakları fiyat düzenlemelerinin şirketin toplam gelirinde yapacağı artışından bahsetmekten kaçındı.

Gelirlerin Önemli Bir Bölümü Ağ Bakım Süreçlerine Gitti

Telekomünikasyon şirketleri son dönemde 5G çalışmalarına önemli yatırımlar yapmaya devam ediyor. Müşterilerine yüksek hızlı internet sunmak için birbiriyle yarışan şirketler bu amaç doğrultusunda milyarlarca dolar değerinde yatırımlara imza attı. Beşinci nesil bağlantı standartlarına ulaşmak için çalışmalara hız kesmeden devam eden cep telefonu operatörlerinin abonelik planlarındaki fiyat artışlarında da bu yatırımların etkili olduğu düşünülüyor. AT&T CEO’su Jeff McElfresh bir yatırımcı konferansında “Abonelik planlarındaki fiyat artışlarını henüz 5G ve en iyi bağlantı olanaklarından yararlanmayan müşteri tabanında gerçekleştirdik.” dedi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti