Borsa Haberleri

AT&T, Rivian’dan Elektrikli Araç Satın Alacak

AT&T, Rivian’dan Elektrikli Araç Satın Alacak
Google News Icon Takip Et

Rivian Automotive (RIVN) ve AT&T (T) arasında yapılan yeni anlaşmaya göre, elektrikli araç üreticisi telekom devine elektrikli araç tedariği yapacak. Rivian hisseleri, söz konusu açıklamanın ardından dün 13%’ün üzerinde yükseldi. 

Anlaşma kapsamında AT&T Rivian’ın elektrikli araçlarını satın almanın yanı sıra, ABD ve Kanada’da Rivian araçlarının yazılım güncellemeleri de dahil olmak üzere bağlantı sağlayıcısı olacak.

Truist analisti Jordan Levy, “Rivian’ın ikili yolcu/ticari modelinin olumlu yönlerini daha da ortaya koyduğu için bu haberi giderek daha iyimser bulduğunu” söyledi.

Elektrikli araç üreticisi kasım ayında, şirketin ilk destekçilerinden olan Amazon’a (AMZN) elektrikli teslimat minibüsleri sağlamak için yapılan anlaşmanın sonlandığını açıklamıştı. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: MarketWatch