Borsa Haberleri

AT&T, Karışık 2. Çeyrek Bilançosuna Rağmen Beklentilerini Korudu

July 26, 2023 • 2 dakika okuma süresi
AT&T, Karışık 2. Çeyrek Bilançosuna Rağmen Beklentilerini Korudu

AT&T (T) hisseleri, telekom devinin karışık ikinci çeyrek bilanço sonuçları sonrası piyasa öncesi işlemlerde 2%’den fazla yükseldikten sonra hafif geriledi. Ancak şirket, yılın geri kalanına ilişkin serbest nakit akışı görünümünü korudu ve 2 milyar dolar veya daha fazla tasarruf taahhüdünde bulundu.

AT&T, 30 Haziran’da sona eren dönemde, gelirinin bir önceki yılın aynı dönemine göre 0,9% artarak 29,9 milyar dolara ulaşmasıyla 63 sent düzeltilmiş hisse başına kâr (EPS) kazandı. Analistler gelirlerin 29,9 milyar dolar, düzeltilmiş EPS’in de 60 sent olmasını bekliyordu.

Buna mobilite biriminden elde edilen 20,3 milyar dolar da dahil oldu çünkü şirket, bu dönemde yaklaşık 397.000 olan beklentilerin altında, 326.000 faturalı telefon abonesi elde etti. Mobil hizmet geliri yıllık bazda 4,9% artarken, genel segment işletme gelirinde şimdiye kadarki en iyi ikinci çeyreğini yaşadı.

Şirket ayrıca AT&T fiber internet hizmetine 251.000 abone ekleyerek 14 çeyrek dönem boyunca 200.000 ve üzeri abone sayısına ulaştı.

CEO John Stankey liderliğindeki AT&T ikinci çeyrekte, 3,77 milyar dolar olan tahminlerin oldukça üzerinde, yaklaşık 4,2 milyar dolar serbest nakit akışı elde etti. 

Telekom devi ayrıca önümüzdeki yıllarda 2 milyar dolarlık ek maliyet tasarrufu taahhüdünde bulundu.

Bu dönemde beklentilerin üzerinde serbest nakit akışı yaratan şirket, yılın tamamı için en az 16 milyar dolar serbest nakit akışı elde etmeyi beklediğini ekledi.

AT&T, Karışık 2. Çeyrek Bilançosuna Rağmen Beklentilerini Korudu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha