Borsa Haberleri

AT&T Geçtiğimiz Hafta Yaşanan Erişim Problemini Telafi Edecek

February 26, 2024 • 2 dakika okuma süresi
AT&T Geçtiğimiz Hafta Yaşanan Erişim Problemini Telafi Edecek

Geçtiğimiz hafta perşembe günü AT&T (T)’nin 5G ağında yaşanan ve ABD genelinde yaklaşık 290 milyon insanı etkileyen bir erişim problemi yaşandı. 

AT&T, bu kesintiyi yaşayan müşterilerine tam günlük hizmet kredisi verme kararı aldı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, bunun “yapılacak en doğru şey” olduğu söylendi. 

Şirketin CEO’su John Stankey, çalışanlara gönderdiği bir mektupta; “Kendimiz için belirlediğimiz 2024 hedeflerine ve belirttiğimiz finansal rehberliğe ulaşmaya çalışıyorken bu yaklaşımın tamamen yönetilebilir olduğuna inanıyorum.” ifadelerine yer verdi.

Şirket; yaptığı ilk incelemede kesintinin, ağı genişletmeye çalışırken yanlış bir işlemin uygulanmasından kaynaklandığını tespit etti ve durumun herhangi bir siber saldırıdan kaynaklanmadığını belirtti. 

Stankey, “Kesintilerin bazen bazı aboneler üzerinde, kredinin nominal değerinden daha büyük olabilecek çok büyük etkileri olabilir. Bu nedenle, bu müşterilere tam günlük hizmet karşılığında kredi vermenin yapılacak doğru şey olduğuna inanıyorum.” dedi.

Kredinin otomatik olarak uygulanacağını, ön ödemeli müşterilerin ise etkilenmeleri halinde mevcut seçeneklere sahip olacağını da sözlerine ekledi.

AT&T Geçtiğimiz Hafta Yaşanan Erişim Problemini Telafi Edecek

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters