Borsa Haberleri

AT&T Aboneliklerini Artırsa da Kâr Beklentilerini Kaçırdı

AT&T Aboneliklerini Artırsa da Kâr Beklentilerini Kaçırdı
Google News Icon Takip Et

Telekomünikasyon sektörünün önde gelen isimlerinden AT&T (T) 2023’ün son çeyreğinde aboneliklerinde büyüme gördü ancak analistlerin kâr beklentilerini karşılayamadı. 

Şirket yılın son çeyreğinde 0,54 dolar düzeltilmiş hisse başına kâr açıkladı. Bu rakam, geçen yılın aynı döneminde görülen 3,20 dolarlık zararın üzerinde olsa da analistlerin 0,56 dolarlık beklentisinin altında geldi. 

Öte yandan gelirlerini 31,3 milyar dolardan 32 milyar dolara taşıyan şirket, konsensüs 31,5 milyar dolar beklentiye paralel bir rakam açıkladı. 

AT&T bu dönemde 480 bin seviyesindeki konsensüsünün üzerinde, 526 bin yeni faturalı abonelik ve analistlerin 258 binlik beklentisinin üzerinde, 273 bin yeni net fiber abonesi kazandı.

Telekom şirketi, 2023 geneli için 16,8 milyar dolar serbest nakit akışı açıklayarak yaklaşık 16,5 milyar dolarlık önceski tahmininin üzerinde bir rakam elde etti. 2024 yılına bakıldığında AT&T, 17 milyar ile 18 milyar dolar aralığında serbest nakit akışı öngörürken, analistler 17,35 milyar dolar bekliyordu.

Şirket, 2024 için de 2,15 dolar ile 2,25 dolar aralığında düzeltilmiş hisse başına kâr öngördü. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: AT&T