Borsa Haberleri

AstraZeneca, Fusion Pharma’yı 2,4 Milyar Dolara Satın Alacak

Mart 19, 2024 • 2 dakika okuma süresi
AstraZeneca, Fusion Pharma’yı 2,4 Milyar Dolara Satın Alacak

AstraZeneca (AZN), kanser tedavileri alanında faaliyet gösteren Fusion Pharmaceuticals’ı (FUSN) 2,4 milyar dolara satın alarak Londra’da işlem gören grubun yeni kanser tedavileri alanındaki varlığını güçlendirmeyi hedefliyor.

Hisseleri New York’ta işlem gören Fusion, insan vücudundaki belirli organları, dokuları veya hücreleri hedef alan ve hızla büyüyen bir kanser tedavisi alanı olan radyofarmasötiklerle ilgileniyor.

AstraZeneca’dan yapılan açıklamada, “Bu satın alma, AstraZeneca’nın kemoterapi ve radyoterapi gibi geleneksel rejimleri daha hedefe yönelik tedavilerle değiştirerek, hastalar için kanser tedavisini ve sonuçlarını dönüştürme arzusunu gerçekleştirme yolunda önemli bir adımdır.” denildi.

Cambridge merkezli AstraZeneca, Fusion’ın her bir hissesi için hisse başına 21 dolar nakit ödeyecek. Anlaşma, AstraZeneca’nın geçen hafta Fransız nadir hastalıklar start-up’ı Amolyt’i satın almak için yaptığı 1 milyar dolarlık satın almanın ardından geldi.

Analistlerin sektöre giderek daha fazla ısınması ve Fusion’ı olası bir devralma hedefi olarak işaret etmesiyle Fusion’ın hisseleri son 12 ayda 165% artış gösterdi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: MarketWatch

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti