Borsa Haberleri

Astor Enerji’den Sırbistan’a Güç Transformatörü İhracatı

Astor Enerji’den Sırbistan’a Güç Transformatörü İhracatı
Google News Icon Takip Et

Astor Enerji (ASTOR), 2023 Eylül tarihinde imzaladığı sözleşme kapsamında Sırbistan’a ilk güç transformatörlerinin ihracatını gerçekleştirdi.

Yapılan açıklamaya göre söz konusu güç transformatörleri Sırbistan’da rüzgar enerji santrallerinde kullanılacak.

Astor Enerji, Sırbistan’ın yanı sıra İspanya, Irak, Fas, Almanya ve Türkmenistan’a da güç transformatörü ihracatı gerçekleştiriyor. Konuya ilişkin olarak açıklama yapan Astor Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Geçgel, uluslararası işbirliklerini geliştirmeye ve güçlendirmeye kararlı olduklarını belirterek şöyle konuştu:

“Geçtiğimiz yıl Sırbistan pazarına yaptığımız anlaşma ile adım attık ve bu yıl, Sırbistan’a ilk güç trafolarımızın sevkiyatını gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Sırbistan enerji altyapısının güçlenmesine katkı sağlayacak bu işbirliği, uluslararası ekonomik ve ticari ilişkilerimizin de güçlendirilmesine önemli katkılar sağlayacaktır”

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks