Borsa Haberleri

Astor Enerji’den Ortak Satışı

Astor Enerji’den Ortak Satışı
Google News Icon Takip Et

Astor Enerji (ASTOR), ortaklarından Feridun Geçgel’in, sahip olduğu şirket paylarını borsada işlem görebilir tipe dönüştürmek için Merkezi Kayıt Kuruluşu’na (MKK) başvurulduğunu açıkladı.

Buna göre Geçgel’in sahip olduğu ve şirket sermayesinin 3,71%’lik kısmına denk gelen 37 milyon lot pay başına 94,45 TL’den satılacak.

Açıklamada satışa ilişkin olarak “Satış işleminin 28.06.2024 tarihinde gerçekleştirilmesi öngörülmekte olup, işlem takasının Pay Piyasası takas süresi içinde gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.” ifadeleri yer aldı.

Diğer yandan şirket 15 Mart tarihinde de pay satışı gerçekleştirmişti. Söz konusu tarihte Astor Holding, Astor Enerji’de sahip olduğu ve çıkarılmış sermayenin yaklaşık 2,99% unu temsil eden 29,9 milyon adet B Grubu payın satışını duyurmuştu.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP