BIST Şirket Haberleri

Astor Enerji’den 227,41 Milyon TL’lik Şarj İstasyonu Yatırımı

June 23, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Astor Enerji’den 227,41 Milyon TL’lik Şarj İstasyonu Yatırımı

Astor Enerji, elektrikli araç şarj istasyonu yatırımları kapsamında Siemens Türkiye ile 227,41 milyon TL’lik anlaşma imzaladı.

Bu anlaşma kapsamında Astor Enerji’nin markası Astor Şarj, Siemens Türkiye’den 170 adet Sicharge D-300kW ve 30 adet Sicharge D-180kW olmak üzere toplam 200 adet elektrikli araç şarj ünitesi satın aldı.

“Elektrikli Araç Şarj İstasyonları Altyapısını Geliştirmek için Önemli Bir Adım Attık” 🚗💨

Astor Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Geçgel, Türkiye’de trafikte olan elektrikli araç sayısının 10 yıl içinde 2,5 milyon olması beklendiğini belirterek altyapının oluşturulmasının büyük önem taşıdığını ifade etti. Geçgel, “Astor Enerji olarak köklü tecrübe ve deneyimimizle güç artışını sağlayacak kapasiteye sahibiz. Siemens Türkiye ile yaptığımız iş birliği, elektrikli araç sahiplerine güvenli, hızlı ve kolay şarj imkânı sunacak.” dedi.

Astor Enerji Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Geçgel ise “Siemens gibi sektörünün öncü markası ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğiyle Türkiye’nin enerjisini en verimli şekilde kullanmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Astor’un gücü ve Siemens’in ödüllü şarj ünitesi ile saatleri bulan dolum süreleri dakikalar içinde tamamlanacak. Enerjisini yenilenebilir kaynaklardan sağladığımız Astor Şarj istasyonları yeni teknolojisiyle tüm Türkiye’yi donatacak.” dedi.

Siemens, Şarj Süresini 15 Dakikaya İndiriyor! 🔋⏱

Siemens’in Sicharge D modeli elektrikli araç şarj ünitesi, 24 inç dokunmatik ekran ve QR kod okuma özelliği ile kullanıcı dostu bir deneyim sunuyor. Aynı anda 2 aracı hızlı şarj etme kapasitesine sahip olan Sicharge D, 160 kW’tan 300 kW’a kadar olan performansıyla şarj süresini 15 dakikaya kadar indirebiliyor. Sistem, hızlı şarj soketine sahip olacak şekilde genişletilebiliyor. 

2023 yılında “en iyi ürün” seçilen Siemens Sicharge D, kullanıcılara güvenli, hızlı ve kolay bir şarj deneyimi vadediyor. Türkiye’nin elektrikli araç altyapısını güçlendirmeye yönelik bu iş birliği, sürdürülebilir bir geleceğe giden yolda atılan önemli bir adımı temsil ediyor. 🌍🔌

Astor Enerji’den 227,41 Milyon TL’lik Şarj İstasyonu Yatırımı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP, Foreks