Borsa Haberleri

Astor Enerji, Yurt Dışından İki Yeni Sipariş Aldı

Astor Enerji, Yurt Dışından İki Yeni Sipariş Aldı
Google News Icon Takip Et

Astor Enerji (ASTOR), yurtdışına iki satış anlaşması imzaladığını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi.

Yapılan KAP açıklamalarına göre ilk anlaşmada şirket Burkina Faso’da yerleşik bir firma ile “Dağıtım transformatörü ve beton köşk” satış sözleşmesi imzaladı. İmzalanan sözleşme tutarının 3,9 milyon avro değerinde olduğu ifade edildi. Yapılan anlaşmanın 2022 yılı hasılatına oranının 1,76% olduğu açıklandı.

İkinci sipariş ise Hollanda’da yerleşik bir firma ile “Güç transformatörü” satışını kapsıyor. Bu kapsamda imzalanan sözleşme tutarının 1,05 milyon avro olduğu açıklandı. Yapılan anlaşmanın 2022 yılı hasılatına oranının ise 0,48% olarak gerçekleştiği belirtildi.

Şirket söz konusu iki anlaşma ile toplam iş sözleşmeleri tutarını 14,7 milyar TL seviyesine çıkardı. Şirketin son iş anlaşmalarının tutarı ve tarihleri ise şu şekilde:

  • 2 Şubat – 28,4 milyon dolar
  • 29 Ocak – 9,7 milyon dolar
  • 19 Ocak – 1,1 milyon avro

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP