BIST Şirket Haberleri

Astor Enerji Gözünü Avrupa Pazarına Dikti! (İhracat Hedefi)

January 27, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Astor Enerji Gözünü Avrupa Pazarına Dikti! (İhracat Hedefi)

ISO Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu listesine göre kendi alanında sektör lideri olarak yer alan Astor Enerji, Ankara 2. OSB’de son teknoloji ile donatılmış Avrupa’nın en büyük transformatör üretim fabrikasında, ulusal ve global müşterileri için güç ve dağıtım transformatörleri ile orta ve yüksek gerilim anahtarlama ürünlerin üretimini gerçekleştiriyor.

Ar-Ge merkezli büyüme hedefi ile hareket eden Astor Enerji, geliştirdiği ürünlerle milli teknolojiye ve ülke ekonomisine katma değer yaratmaya devam ediyor.

Elektrik üretimi, iletimi ve dağıtımı alanında kullanılan farklı özellikteki ürünleriyle müşterilerinin çözüm ortağı haline geldiklerini belirten Astor Enerji Genel Müdürü Hakan Ünsal şirketin ihracat hedefini açıkladı.

Ülke ekonomisinin büyümesine katkı sağlama noktasında ihracatı en önemli fırsat olarak gördüklerini söyleyen Ünsal, “Astor Enerji olarak bugün başta İspanya, Almanya, Litvanya, Senegal, Kamerun, Irak ve Malezya olmak üzere dünyada 90’ın üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Geniş üretim gamımız, 5 yıl içinde dünyada 66 milyar dolar seviyesine ulaşması beklenen büyük bir satış pazarına hitap ediyor.

Türkiye’de liderliğimizi sürdürürken hedefimiz tüm satışlarımız içinde ihracatın payını 40% seviyelerine çıkarmak. Enerji arzında yaşanan sorunlar, AB Yeşil Mutabakatı ve hızlı lojistik imkanını göz önüne aldığımızda önceliğimizi Avrupa pazarındaki payımızı artırmak olarak belirledik. Bununla beraber elektrik üretim, iletim ve dağıtım sistemlerinde hem verimlilik hem de güvenilirlik (sürdürülebilirlik) açısından transformatör ve anahtarlama ürünlerini yenilemek zorunda olan ülkelerin, yenileme projelerinde markamızla yer almak da hedeflerimiz arasında bulunuyor.” diye konuştu.

Astor Enerji Gözünü Avrupa Pazarına Dikti! (İhracat Hedefi)

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı