BIST Şirket Haberleri

Astor Enerji (ASTOR)’den Siemens’e Rekor Sipariş

October 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Astor Enerji (ASTOR)’den Siemens’e Rekor Sipariş

Astor Enerji, Siemens’e, SICHARGE D elektrikli araç (EV) hızlı şarj cihazlarıyla ilgili bugüne kadar tek seferde verilmiş en büyük siparişlerden birini verdiğini duyurdu. Şirket toplamda 200 adet elektrikli araç hızlı şarj cihazı ve dijital hizmet siparişi gerçekleştirdi. 🚗

Türkiye Genelinde Şarj İstasyonları Kurulacak 🔌

Astor, Türkiye’nin dört bir yanında, bazı popüler alışveriş merkezlerinin yanı sıra otoyollar boyunca her 200 kilometrede bir şarj cihazları kurmayı hedefliyor. Yılın sonuna kadar en az 150 adet şarj cihazının çalışır durumda olması ve geri kalan cihazların Şubat 2024’e kadar teslim edilmesi bekleniyor.

Elektrikli Araç Sayısında Büyük Artış Bekleniyor 📈

Astor Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Geçgel, Türkiye’de elektrikli araç sayısının önümüzdeki 10 yıl içerisinde 2,5 milyona ulaşmasının beklendiğini belirtti. Elektrikli araçların yükselişiyle birlikte altyapı ihtiyacının da arttığına dikkat çeken Geçgel, Astor Enerji’nin bu konuda atılım yaptığını ifade etti.

Astor ve Siemens İş Birliği ⚡

Astor Enerji, Siemens Türkiye ile olan iş birliği sayesinde elektrikli araç kullanıcılarına güvenli, hızlı ve kolay şarj olanağı sunmayı planlıyor. Ayrıca bu iş birliği Türkiye’nin enerji verimliliği ve çevre dostu teknolojiler konusundaki hedeflerine de katkıda bulunmayı hedefliyor.

Astor Enerji (ASTOR)'den Siemens'e Rekor Sipariş

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks