Borsa Haberleri

Astor Enerji (ASTOR), Ukrayna’da İhale Kazandı!

February 2, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Astor Enerji (ASTOR), Ukrayna’da İhale Kazandı!

Astor Enerji (ASTOR), Ukrayna’da açılan bir ihalede en iyi teklifi vererek 1. olduğunu duyurdu.

Şirket tarafından KAP’a yapılan açıklamaya göre Astor, hisselerinin tamamı Ukrayna devletine ait olan ve ülkenin en büyük Hidro Elektrik Üretim (HES) şirketi olan Private Joint Stock Company tarafından açılan ihalede 28,4 milyon dolar ile en iyi teklifi verdi.

İhale bedeli güncel kurla 864,6 milyon lira değerinde. Yapılan açıklamaya göre proje kapsamında 6 ayrı HES projesine 90 MVA ile 290 MVA aralığında değişen kapasiteler ile 10 adet güç trafosu üretilecek. Ayrıca Yapılan sözleşmenin 2022 yılı hasılata oranının 11,70% olduğu açıklandı.

Astor’un toplam iş sözleşmeleri değeri bu anlaşmayla berabere 14,3 milyar liraya ulaştı. Şirketin ocak ayı içerisinde yaptığı iş anlaşmalarının tarih ve tutarları şöyle:

  • 2 Ocak – 1,7 milyon dolar
  • 11 Ocak – 15 milyon avro ve 7,9 milyon dolar
  • 19 Ocak – 1,1 milyon avro
  • 29 Ocak 9,7 milyon dolar

Astor Enerji (ASTOR), Ukrayna'da İhale Kazandı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP