BIST Şirket Haberleri

Astor Enerji (ASTOR), 122,8 Milyon Liralık İhale Aldı

Aralık 14, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Astor Enerji (ASTOR), 122,8 Milyon Liralık İhale Aldı

Astor Enerji (ASTOR) yurt içi yerleşik bir firmanın ‘Güç Faktörü İyileştirme’ konulu ihalesini kazandığını KAP’a bildirdi. 

🤝Anlaşma detaylarının ilan edildiği KAP açıklamasında 4,7 milyon dolar ve 4,3 milyon TL’lik ihaleleri imzalamak üzere şirkete davet gittiği bilgisi yer aldı. 

💸Açıklamada ihalenin toplam büyüklüğünün 122,8 milyon TL olduğu belirtilirken, ihale bedelinin şirketin 2022 yılı hasılasının 1,66%’sına eşit olduğu ifade edildi.

12 Aralık’ta 7,9 Milyon Dolarlık Bir Anlaşma Daha İmzalamıştı

Şirket 12 Aralık tarihinde Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik (KONTR) ile 7,9 milyon dolarlık (231,42 milyon TL) tutarında Transformatör satış sözleşmesine imza atmıştı.

📈 Bugün (14 Aralık) itibariyle şirketin borsada hisse başına fiyatı 98,60 lira seviyesinde.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti