Borsa Haberleri

Astor Enerji, Ankara’daki GES Yatırımını Devreye Aldı

Astor Enerji, Ankara’daki GES Yatırımını Devreye Aldı
Google News Icon Takip Et

Astor Enerji (ASTOR), Ankara’nın Bala ilçesinde güneş enerji santrali (GES) yatırımını tamamladığını açıkladı.

Yapılan açıklamada söz konusu GES’in bugün (9 Temmuz 2024) tarihinde TEDAŞ tarafından geçici kabulünün yapıldığı ve devreye alındığı ifade edildi. Açıklamada şirketin bu GES ile yıllık 27.500.000 kWh elektrik üretmeyi ve 2,2 milyon dolarlık bir tasarruf etmeyi hedeflediği belirtildi.

Bununla berabere yıllık yaklaşık 17.500 ton karbondioksit salınımının önüne geçileceği belirtilen açıklamada şöyle denildi:

“Mevcut durumda 6,6 MW kurulu güce sahip Çatı GES elektrik üretiminin yanı sıra devreye giren “BALA GES” tesisimiz ile karbon nötr hedefi doğrultusunda üretimlerinde kullandığı elektrik enerjisinin tamamını yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılayarak elektrik enerji maliyetlerini azaltacak, ilgili kanun ve yönetmelikler çerçevesinde yıllık tüketimi üzerinde üretilen elektriğin satışını yapacaktır.”

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP