Borsa Haberleri

Astor Enerji: 2024’te 400 Milyon Dolar İhracat Hedefliyoruz

May 3, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Astor Enerji: 2024’te 400 Milyon Dolar İhracat Hedefliyoruz

Astor Enerji (ASTOR) CFO’su Olcay Doğan, 2024 yılında 400 milyon dolar ihracat hedeflediklerini açıkladı.

Doğan, 2023’te önemli siparişler aldıklarını ve 2024 yılında da canlılığın devam ettiğini belirtti. İhracat tarafından büyümeye odaklandıklarını belirten Doğan şöyle dedi:

“İhracatın toplam satışlar içindeki payı 44% seviyelerine geldi. Buradaki hedef 50% seviyelerine getirmek. Hem yurt içinde hem yurt dışında hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyoruz.”

Yeni Yatırım Açıklaması

Müşterilerin talep ettiği transformatörleri kısa sürede teslim etme imkanına sahip olduklarını belirten Doğan “Sürekli olarak sürdürülebilirilik ve kapasite artırım yatırımlarına devam ediyoruz.  OSB bölgesinde yeni bir arazi satın aldık. Mevcut fabrikamıza çok yakın. Bu yıl içerisinde yeni bir yatırım yapacağız. Devreye girmesiyle birlikte üretim yetkinliğimiz çok daha artacak bu da bizi rekabette ön plana çıkaracak unsurlardan bir tanesi olacak.” diye konuştu.

Bu yıl için 400 milyon dolarlık ihracat hedefleri olduğunu belirten Doğan “İhracatımızın 45%’sini Avrupa’ya yapıyoruz. Bunun için İspanya’da bir yapılanma gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Astor Enerji: 2024'te 400 Milyon Dolar İhracat Hedefliyoruz

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT