Borsa Haberleri

Astor, Doğal Afetlere Dayanıklı Ürünler ile İhracat Yaptığı Ülke Sayısını Artırmayı Hedefliyor

Şubat 14, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Astor, Doğal Afetlere Dayanıklı Ürünler ile İhracat Yaptığı Ülke Sayısını Artırmayı Hedefliyor

Astor Enerji (ASTOR), deprem ve benzeri doğal afet anlarında enerji kesintilerini minimize edebilecek çalışmalar yürütüyor.

Yapılan açıklamaya göre şirket bu kapsamda, mobil trafoların geliştirilmesi ve depolamalı mobil trafo merkezlerinin kullanımı gibi çalışmalara sahip.

İhracat Yapılan Ülke Sayısını Artırmayı Hedefliyor

Şirket, jeomanyetik etkilere, depreme ve volkanik bölge koşullarına dayanıklı transformatör projeleri ile ihracat yapmış oldukları ülke sayısını artırmayı hedefliyor. Buna göre Yeni Zelanda’da volkanik bölge koşullarına dayanıklı güç transformatörü ve İskoçya’da 120 MVA jeomanyetik endüklenen DC akımlara uygun transformatör tasarımı, geliştirilmesi ve uygulaması konusunda projeler devam ediyor.

“Kesintileri Minimize Etmek Dünya Genelinde Önem Taşıyor”

Astor Enerji Genel Müdürü Hakan Ünsal, şirket olarak transformatörlerin depreme dayanıklı olarak geliştirilmesi için çalışmaların devam ettiğini ancak hala iyileştirmeler yapabilecekleri alanlar bulunduğunu kaydetti.

Ünsal, depolamalı mobil trafo merkezleri gibi yeni çalışmaların da mevcut olduğunu ifade ederek şöyle devam etti:

“Buradaki amaç özellikle deprem gibi doğal afet anlarında anlık olarak yaşanan enerji kesintilerinin önüne geçebilmek.  Kesintileri minimize etmek için geliştirilen yenilikçi ve dayanıklı çözümler ülke çapında ve dünya genelinde oldukça büyük önem taşıyor. Doğal afetlere ilişkin projeler arasında yer alan Yeni Zelanda, İskoçya bölgesinde talep edilen ve volkanik bölge koşullarına dayanıklı olan güç trafosu geliştirme çalışmaları bizler için önemli bir adım. İnsan güvenliğini ve yaşam kalitesini artırmak için sürekli olarak araştırma ve geliştirme faaliyetlerini sürdürüyoruz”

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti