Borsa İstanbul

Aselsan’dan 21,4 Milyon Dolarlık Satış Anlaşması

January 5, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Aselsan’dan 21,4 Milyon Dolarlık Satış Anlaşması

2024 yılına hızlı bir başlangıç yapan Aselsan (ASELS), bir iş anlaşması daha imzaladığını duyurdu.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamada Aselsan’ın uluslararası müşterileri ile haberleşme sistemleri ihracatına yönelik olarak 21,4 milyon dolar tutarlı iki ayrı satış sözleşmesi imzalandığı belirtildi.

Yıla Hızlı Başladı

Şirket 2 Ocak’ta Akıllı Ulaşım Sistemleri ihracatını kapsayan 58,8 milyon dolarlık anlaşma imzaladığını KAP’a bildirmişti.

Aselsan, 3 Ocak’ta ise savunma sistemleri ihracatı kapsamında 9,9 milyon dolarlık anlaşma imzaladığını duyurmuştu.

Böylece şirket 2024’ün ilk 5 gününde bugünkü anlaşma iki anlaşma dahil 4 anlaşmaya imza attı. Aselsan 2023 yılının son işlem günü olan 29 Aralık’ta da 65,8 milyon dolarlık anlaşma gerçekleştirmişti.

Aselsan'dan 21,4 Milyon Dolarlık Satış Anlaşması

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP