BIST Şirket Haberleri

Aselsan, Sermaye Artırımı için Düğmeye Bastı!

May 31, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Aselsan, Sermaye Artırımı için Düğmeye Bastı!

Aselsan, 08 Mayıs 2023 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile sermaye artırımı işlemlerini başlattı. Şirketin 10.000.000.000 TL olan kayıtlı sermaye tavanı içinde, çıkarılmış sermayesi 2.280.000.000 TL’den, 100% bedelsiz artırılarak 4.560.000.000 TL’ye yükseltilecek. Bu, şirketin kayıtlı sermaye tavanının yaklaşık yarısını temsil ediyor.

Sermaye Artırımı Detayları Neler? 📊

Geçmiş yılların kârlarından 2.280.000.000 TL, 26.04.2023 tarihinde sermaye hesabına aktarıldı. Bu aktarım sonrasında şirket sermayesi kayıtlarda 4.560.000.000 TL olarak belirlendi.

Sermaye Artırımına İlişkin Adımlar Neler? 📝

1. Şirket esas sözleşmesinin “Şirketin Kayıtlı Sermayesi” başlıklı 6. maddesi tadil edilecek.

2. Sermaye Piyasası Kurulu’na ve ilgili mercilere başvuru yapılacak.

3. İhraç belgesinin onaylanması için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yapılacak.

4. Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. ve Borsa İstanbul A.Ş. nezdinde gerekli işlemler yapılacak.

Sonuç olarak, Aselsan’ın sermaye artırımı hamlesi, şirketin büyüme stratejisinin bir parçası ve şirketin gelecekteki performansı için olumlu bir işaret olabilir. Bu gelişme, yatırımcılar için Aselsan’ı yakından takip etme fırsatı yaratabilir. Ancak her zaman olduğu gibi yatırım kararları verirken dikkatli olunmalı ve kapsamlı bir araştırma yapılmalı. 🧐🔍

Aselsan, Sermaye Artırımı için Düğmeye Bastı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP