Borsa Haberleri

ASELSAN, Savunma Sanayii Başkanlığı’ndan Ek Sipariş Aldı

May 13, 2024 • 1 dakika okuma süresi
ASELSAN, Savunma Sanayii Başkanlığı’ndan Ek Sipariş Aldı

Aselsan (ASELS), Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile kent güvenliğine yönelik mevcut projelerde sözleşme değişikliğine gittiğini açıkladı.

Buna göre yapılan sözleşme değişikliği kapsamında; ASELSAN, toplamda 353,8 milyon dolar tutarında ilave kent güvenlik yönetim sistemi siparişi aldı. Şirket yaptığı açıklamada ilave siparişe konu ürünlerin teslimatlarının 2027 yıl sonuna kadar yapılmasının planlandığını açıkladı.

ASELSAN, geçtiğimiz haftada Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii ile Sınır Güvenliği ve İç Güvenliğe yönelik mevcut siparişte değişikliğe gitmiş ve bu kapsamda ilave 30 milyon dolar tutarında sipariş almıştı. Şirketin toplam iş sözleşmeleri tutarı 174,2 milyar TL seviyesinde bulunurken, son iş anlaşmalarının tarih ve tutarları ise şöyle 👇

  • 10 Mayıs 👉 30 milyon dolar
  • 18 Nisan 👉 36 milyon dolar
  • 28 Mart 👉 34,9 milyon dolar
  • 27 Mart 👉 35,1 milyon dolar
  • 21 Mart 👉 556,5 milyon dolar

ASELSAN, Savunma Sanayii Başkanlığı'ndan Ek Sipariş Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP, Fintables