BIST Şirket Haberleri

Aselsan (ASELS)’dan 205 Milyon Avro ve 2,33 Milyar TL’lik Satış Sözleşmesi

September 22, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Aselsan (ASELS)’dan 205 Milyon Avro ve 2,33 Milyar TL’lik Satış Sözleşmesi

Türkiye’nin önde gelen savunma sanayii şirketlerinden Aselsan, TAIS Ortak Girişimi ve STM İş Ortaklığı ile birlikte “MİLGEM 6-8 Gemileri Savaş Sistemleri Tedariki” adı altında bir sözleşmeye imza attı.

💶 Sözleşme Detayları Neler?

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret’in Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yaptığı açıklamaya göre, bu yeni anlaşmanın Aselsan payına düşen kısmı tam olarak 205 milyon avro ve 2,33 milyar TL.

⏳ Teslimat Tarihleri Belli Oldu

MİLGEM 6-8 gemilerinin savaş sistemleri tedarikini de içeren bu sözleşme dahilinde, tedarik süreçlerinin 2024-2026 yılları arasında gerçekleşmesi planlanıyor.

Aselsan (ASELS)’dan 205 Milyon Avro ve 2,33 Milyar TL’lik Satış Sözleşmesi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP