BIST Şirket Haberleri

Aselsan (ASELS) ile Roketsan Arasında 3 Yeni Anlaşma

October 3, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Aselsan (ASELS) ile Roketsan Arasında 3 Yeni Anlaşma

Türkiye’nin önde gelen savunma sanayi şirketleri Aselsan ve Roketsan, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan bilgilere göre yeni anlaşmalara imza attı. Bu anlaşmalara göre, iki şirket arasında haberleşme sistemleri, arayıcı başlık sistemleri ve atış kontrol sistemleri konularında iş birliği yapılacak.

Maddi Detaylar 📊

Yapılan açıklamaya göre, bu yeni anlaşmaların toplam değeri şöyle sıralanıyor:  

– 4,9 milyon dolar

– 5,23 milyon euro 

– 55,2 milyon TL 

Sektöre Etkisi 🚀

Bu anlaşmaların, Türkiye savunma sanayisinin geleceği açısından oldukça önemli olduğu belirtiliyor. İki büyük şirketin bu alanda iş birliği yapması, sektördeki teknolojik gelişmelere ivme kazandırabilir.

Aselsan (ASELS) ile Roketsan Arasında 3 Yeni Anlaşma

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP