BIST Şirket Haberleri

Aselsan (ASELS), 2023’e 4 Milyar Dolarlık Sipariş Sığdırdı

Eylül 25, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Aselsan (ASELS), 2023’e 4 Milyar Dolarlık Sipariş Sığdırdı

Aselsan, 10. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında şirketin mevcut durumu ve gelecekteki planları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

Aselsan’ın Genel Müdürü Ahmet Akyol Ahmet Akyol, şirketin büyümesiyle birlikte faaliyetlerinin de gelişmeye devam edeceğini vurgulayarak yılbaşından bu yana 4 milyar dolarlık iş anlaşması gerçekleştirdiklerini belirtti. Akyol, hisse geri alım programına ilişkin olarak, şirketin büyüyen faaliyetleri ile gerçek değerini ortaya koyacaklarını ifade etti. 

Nakit Akışı 🌊

Aselsan’ın finansal tablolarda yer alan 2,5 milyar lira olan nakit akışının sebepleri üzerine konuşan Akyol, bu akışın şirketin büyümesinden kaynaklandığını söyledi. 

Karbon Düzenlemesi 🌿

1 Ekim’de başlayacak, sınırda karbon düzenlemesi mekanizması, özellikle Avrupa ithalatçıları için büyük önem taşıyor. Aselsan, bu konu üzerine çalışmalarını sürdürmekte. Tedarik biriminin, karbon konusunda çeşitli çalışmalarda bulunduğunu belirten Akyol, Avrupa ile ticaretin bu yeni düzenlemeden etkilenmemesi için gerekli adımların atıldığını vurguladı.

Yıl Sonu Enflasyonu ve Varlık Değerlendirme 📈

Aselsan Mali Yönetim Genel Müdür Yardımcısı Yunus Poyraz, yıl sonu enflasyonu muhasebesi kapsamında varlıkların yeniden değerlendirilmesi ve değer artışı konusunda her türlü hazırlığı yaptıklarını belirtti.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu