BIST Şirket Haberleri

Artemis Halı’dan Güneş Enerjisi Santrali Yatırımı

June 11, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Artemis Halı’dan Güneş Enerjisi Santrali Yatırımı

Artemis Halı (ARTMS), yeşil enerjiye yatırım yaparak sürdürülebilirlik adımlarını hızlandırıyor. Şirket, Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulumu için Liva Enerji Ticaret Limited Şirketi ile anlaşma imzaladığını duyurdu.

GES Yatırımının Detayları

Artemis Halı’nın halka arz izahnamesinde de yer alan bu yatırım, şirketin üretim tesislerinde gerçekleştirilecek. Planlanan GES’in elektrik üretim kapasitesi 2296,80 kWp gücünde ve 1700 kWe enerji üretim kapasitesinde olacak. Bu yatırım, şirketin enerji ihtiyaçlarını büyük ölçüde karşılayacak ve enerji maliyetlerini düşürerek operasyonel verimliliğini artıracaktır.

Yatırım Maliyeti ve Süresi

Artemis Halı, GES yatırımı için toplamda 947.951,28 dolar harcayacak. Şirket bu yatırımı 3 ay gibi kısa bir süre içinde tamamlayacak.

Artemis Halı'dan Güneş Enerjisi Santrali Yatırımı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP